Postup modeláže gelových nehtů

Modeláž nehtů

Chodíte pravidelně na modeláž nehtů a nosíte gelové nehty? Nebo jste ještě nikdy neměla umělé nehty, ale nyní po nich toužíte? Gelové nehty nepůsobí uměle, vyznačují se odolností a trvanlivostí. Jestliže jste se i vy rozhodla pro modeláž nehtů touto technikou, vyhledejte si kvalitního odborníka, tedy kvalitní manikérku, která vám gelové nehty zhotoví. Říkáte si, že byste si možná zvládla gelové nehty vytvořit sama? Taky je to možné!

Co budete potřebovat?

Budete potřebovat pár věcí, bez kterých si doma gelové nehty nevytvoříte.

Jednotllivé pomůcky a prostředky si lze zakoupit zvlášť nebo si můžete pořídit sadu na gelové nehty, kde je vše pohromadě.

modeláž-gelových-nehtů

Postup modeláže gelových nehtů

1. Nejprve je potřeba nehty očistit, zbavit nečistot. Nehty si tedy odlakujte, zastřihněte a zpilníkujte do určitého tvaru. Nehet zpilníkujte i po povrchu. Nehty připravené k další fázi by měly vypadat jako poprášené bílým práškem.

2. Upravte si rovněž kůžičku nehtů a to dřeveným dřívkem nebo kopýtkem. Kůžičku zatlačte dovnitř.

3. Další fází je lepení tipů – umělých nehtů. Vyberte tipy, které přesně odpovídají velikosti vašich nehtů. Tipy poté přilepte speciálním lepidlem. Lepidla by mělo být použito tolik, aby nepřetékalo.

4. Tip poté zkraťte a zpilníkujte.

5. Nyní nastává fáze nanesení uv gelu. Zvolte buď přírodní nebo bílý uv gel, záleží na vás. Nehty vložte pod uv lampu. Uv lampa zatvrdne gel na nehtech.

6. Můžete nanést další vrstvu podkladového uv gelu.

7. Nehty můžete nazdobit, použít lak na nehty a jiné zdobení. Poté opět použijte uv gel, který zacelý lak a nebude se loupat. Opět je třeba vložit ruce pod uv lampu.

Samozřejmě je možné použít další prostředky, které vám práci usnadní, např. různé olejíčky na změkčení kůžičky, výživné ojelíčky apod.