Francouská manikůra – postup

Francouzská manikůra

Jistě už jste slyšeli o francouzské manikúře. Kdo by ji neznal? Bílé konečky nehtů, průhledný lak a perfektní vzhled. Francouzská manikúra však vypadá pěkně jen tehdy, když máte všechny nehty stejně dlouhé a upravené. Jinak není výsledný efekt tak výrazný. Avšak né všechny ženy mají své vlastní nehty dlouhé a jeden jako druhý, proto je francouzská manikůra ideální např. na gelových nehtech. Na gelové nehty si můžete nechat namalovat tuto manikůru od odborníka. Jestliže gelové nehty nemáte a jste šikovná, zvládnete ji i sama. My vám nabízíme postup.

french-nehty

1.očištění nehtů

Před samotným zahájením malování francouzské manikúry musíte nejprve očistit vaše nehty. Je třeba odstranit zbytky starého laku, tedy odlakovat. Poté si nehty odmaštěte např. v mýdlové vodě a usušte. Aby byl celkový efekt hezký, kůžičku u nehtů musíte zatlačit nejvhodnějši speciálním dřívkem nebo olejovou tužkou. Pokud máte tvrdou kůžičku použijte změkčovač a poté kůžičku zatlačte. Poté nehty přeleštěte leštičkou, abyste odtranila nerovnosti a nehet byl hladký.

2.pilování nehtů

Nehty je třeba také zpilovat a dát jim tvar. Nejhezčí je hrantý tvar, avšak záleží na tom, jaké máte nehty, jak vám rostou a samozřejmě na vašem vkusu. Každopádně je vhodné zpilovat všechny nehty stejně.

3. Zpěvnění nehtů

Ideální je nehty zpevnit speciálním zpevňovačem na nehty. Je to jakoby klasický průhledný lak, který má zpevňovací a výživné účinky. Zakoupit ho lze v lékárně nebo drogerii, stejně jako nehty s obsahem vápníku apod. Naneste tedy jednu vrstvu tohoto zpevňovače.

4. Bíle kraje nehtů

Budete potřebovat speciální šablony na francouzskou manikůru, které jsou součástí sady na francouzskou manikůru nebo je lze běžně zakoupit zvlášť. S těmito šablonami vám půjde lakování bílých okrajů snadněji. Nalepte si tedy šablony na nehty a naneste vrstvu bílého laku jen na konečky. Nechejte důkladně zaschnout, až poté šablony odlepte. Pomocí šablonek se vám vytvoří přesné, zarovnané bílé kraje, které byste jen ztěží vytvořila bez nich.

5. Lakování

Nyní už máte lak zaschlý, šablony odstraněné a můžete aplikovat lak na nehty ve smetanové, jemně růžové barvě nebo v jemných světlých odstínech. Lakem přejeďte i přes bílé okraje. Po zaschnutí naneste ještě jednu vrstvu průhledného laku, který slouží k ochraně, aby vám lakování déle vydrželo.